Rybářský naviják se zadní brzdou

Rybářské navijáky se zadní brzdou patří do klasiky rybářského náčiní. Setkáte se tu s různými velikostmi. Výhodou rybářských navijáků se zadní brzdou je zamezení kontaktu s vlascem při seřizování brzdy když zdoláváme rybu. Doporučuji však pravidelnou kontrolu brzdného systému, protože u vody se opravy provádějí jen s problémy. Většinou ši každý nenosí sebou na rybářkou výpravu šroubovák.

Menší modely rybářských navijáků přibližně do velikosti 30 používáme převším pro lov se splávkem (plavanou), ale také tuhle velikost upotřebíme při lehčím vláčení na menších vodách. Rybářské navijáky o velikost 30 - 45 využijeme především pro přívlač a nebo lehčí kaprařinu. U velikosti 50 až 70 využijeme větší kapacity cívky pro chytání na větší vzdálenosti. Velikosti rybářských navijáků nad 70 jsou určené na extrémní kaprařinu na velké vzdálenosti a také na lov sumců. Pro lov sumců však raději volte rybářský naviják s přední brzdou, který má větší brznou sílu a nebo ještě raději multiplikátor.

Rádi vám ochotně s ohledem na vaše finanční možnosti doporučíme rybářský naviják, se kterým budete do budoucna spokojeni.

 

Nejprodávanější

 • Naviják Spro VARIANT 620RD Akce Kód: 2704
  Naviják SPRO Variant 620 RD
  Kvalitní naviják se zadní brzdou a náhradní cívkou ZDARMA.

  Původně: 999 Kč
  Ušetříte: 209 Kč (–21 %)

  790 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.